Младиот јапонски фудбалер од редовите на Реал Мадрид Такефусо Кубо од ден на ден се повеќе ги воодушевува фановите на шпанскиот фудбалски клуб Реал Мадрид.

Играчот кој има 18.години потекнува од младинската школа на Барселона и поседува вонсериски талент.

Како што стојат работите нема да биде чудно доколку тренерот на Реал Мадрид Зинедин Зидан му даде шанса во првиот тим на кралевите во новата сезона.