Додека во Англија ги фалат Туанзебе, Рашфорд, Фред … Давид Де Геа скормно си ја зема наградата за најдобар играч од дербито на ПСЖ и на Јунајтед.

Шпанскиот голман имаше неколку одлични интервенции поради кои Мбапе и Нејмар со наведната глава го напуштија „Паркот на принцовите“.

Еве дел од интеревенциите на првата ракавица на Јунајтед: