тлетик Билбао поведе во дуелот со Атлетико Мадрид со прекрасниот гол на Муниаин во 37минута, акцијата траеше долго а офанзивецот на домаќините на крајот успеа да најде начин, рефлексно да шутира и да го совлада Облак.

Радостата на домаќините сепак не траеше предолго, во следниот напад, Коке асисистираше а Диего Коста рутински заврши.