Репрезентативецот на Италија, Николо Заниоло се опорави од повредата и почна со тренинзи со топка.

Ова е одлична вест за Рома која со нетрпение го очекуваше крилниот напаѓач кој поради повредата на коленото мораше да пропушти серија натпревари во Италија но и во Европа.С

Според последните информации, 21 годишниот Заниоло е се очекува да биде во тимот на Рома за најмалку две недели.