Реал Мадрид и Еибар од 19-30 на стадионот  „Алфредо Ди Стефано“ кој се наоѓа во тренинг центарот на „кралевите“ ќе го одиграат мечот од 28 коло во Ла Лига.

Официјалните состави се познати за овој натпревар, двете екипи се загреваа на стадионот „Алфредо Ди Стефано“.