Севилја со голот на Окампос го победи Вулверхемптон и се пласираше во полуфиналето на Европа лигата, за противник го има тимот на Манчестер Јунајтед.

Окампос погоди во 88 минута, донесе важен триумф на Севилја и надеж дека можат да одат до крај во второто по ранг натпреварување на УЕФА.