Олимпијакос  ја победи Црвена Звезда со голот на Ел Араби запиша три бода со кои продолжува во Европа лигата, шампионот на Србија ги заврши настапите на меѓународна сцена.

Ел Араби го искористи пеналот во 87 минута за важна победа.

Во оваа група Баерн го победи Тотенхем со 3-1 и го потврди првото место во групата. Головите за шампионот на Германија ги постигнаа Коман, Милер и Кутињо, за Тотенхем погоди Сесињон.