Во Бундеслига 2  денеска се играат три средби од 30 колот, на средбата меѓу Вехен и Динамо Дрезден постигнат интересен автогол.

Динамо поведе со голот на Франке кој несмасно реагираше во својот шеснаесетник, му подари гол на противникот за водство 0-1, на полувреме резултатот е 2-2.