ФИФА на гала вечерта во Милано го одбра најдобриот тим за изминатата календарска година.

Екипата на хартија изгледа страшно, затоа што во неа има мега-ѕвезди како Лионел Меси, Еден Азар, Кристијано Роналдо и Килијан Мбапе. Најдобрите 11 за може да ги погледнете во следното видео.