Валенсија води против Осасуна на полувремето со 2-0, головите се дело на Гуедеш и Родриго во 12 и 35 минута.

Гуедеш постигна ретко убав гол, го издрибла цел тим на Осасуна и ефектно постигна гол за 2-0, ова е гол на месецот во Европа!