Вардар испушти победа против Ренова, натпреаврот заврши 3-3, во првото полувреме постигнати пет гола, за црвено-црните погодија Мирчевски, Попзлатанов и Петковски кои по еднаш се запишаа во листата на стрелците, за гостите погодија Селмани и Велија.

Ренова избегна пораз со гол во 90 минута преку Јашаровски.