Тотенхем го совлада Арсенал со 2-1, ако е за утеха на „топџиите“ голот на Лаказет е ремек дело.

Лаказет го доведе Арсенал во водство во 16 минута, прекрасно шутираше, неодбранливо за Лорис од Тотенхем, ова е голот кој се прераскажува во Англија.