Интер стигна до неверојатна победа против Фиорентина со 4-3, едноставно луд меч во Милано, пресврти, голови и едно ремек дело на Лаутаро Мартинез.

Аргентинецот погоди за 1-1 во судиското продолжение на првиот дел, голчиште кое ги воодушеви навивачите на Интер.