Академија Пандев го победи Вардар со минимални 1-0 и обезбеди четвртфинале во националниот Куп на Македонија.

Поранешниот играч на Вардар, а сега член на Академија Пандев, Никола Серафимов е херојот на екипата од Струмица, тој погоди во 92. минута и донесе  пласман во наредната фаза од Купот.

Ова е голот по кој се слави во Струмица: