Наполи прв постигна гол на мечот со Верона пота загуби со 3-1, само што тргнаа од центарот по само 9 секунди Лозано го доведе својот тим до предност.

Сепак тоа е не е најбрзиот гол во историјата на калчото, рекордот го држи напаѓачот на Милан, Леао тој пред неполн месец во дуелот со Сасуоло даде гол во шестата секунда.

Сепак за одблежување е голот на Лозано, кој можете да го погледнете овде: