Егзебиција на Кристијано Роналдо на тренингот на Јувентус. Португалецот поентираше со нога директно во кош!

Роналдо се обиде од 15 метри да погоди кош со шут на тренинг, му успеа од прва, и се израдува како „мало дете“.