Македонската фудбалска репрезентација ќе игра против Италија, во полуфиналето од плеј-оф баражот за пласман на Светското првенство 2022 во Катар.

Натпреварот ќе се одигра во Италија на 24 март следната година, во кој град не е познато,  се уште треба да одреди градот домаќин, македонската јавност се загрева за најважното: