Челзи поразен со 3:2 во градското дерби со Вест Хем на гостински терен и им даде шанса на Манчестер Сити и Ливерпул денеска да ги минат на табелата во Премиер лигата.

Победата ја донесе Масуаку во 87-та минута, за комплетен пресврт, ова е голот кој го доби ептитетот чудесен: