Тотенхем со 4-0 го реши Волфсбергер, ревија на убави голови во Европа лигата, тимот на Мурињо е во осминафиналето.

Серијата на голови ја отвори Деле Али со спектакуларен гол во 11 минута, продолжија Винисиус кој два пати се запиша во листата на стрелците и Бејл кој исто така постигна убав гол.

Тотенхем со 8-1 вкупен резултат го совлада австрискиот тим Волфсбергер.