Сасуоло од 0-2 успеа да стигне до 3-2 против Јувентус, сензационален пресврт на домашните, кои постигнаа спектакуларен гол.

Берарди го матираше Шчесни во  51 минута кога израмни на 2-2, подоцна погоди и Капуто кој во 54 минута донесе пресврт од 3-2 за Сасуоло.