Горан Пандев доби одмор на клупата на Џенова во победата над Сампдорија од 3:1. Со ова Џенова се пласираше во осминафиналето од Купот на Италија каде што ќе игра против Јувентус.

Во осминафиналната рунда пласман обезбеди и Торино со денешната победа над Ентела од 2:0.