Верона и Џенова одиграа 0:0 по првото полувреме во натпреварот од 4 коло во Серија А.

Горан Пандев го започна дуелот од првата минута и имаше една одлична шанса за водство на Џенова, но домашниот голман Силвестри го одбрани неговиот удар.