Продолжи низата без победа на Џенова во Серија А откако резмизираше 1:1 на гостувањето кај Специја во 10 коло.

Горан Пандев влезе во игра во 70 минута за гостите, кои со голот на Кришито од пенал во 86 минута се изборија за реми.


На вториот натпревар, Салернитана со пресврт славеше кај Венеција со 2:1.