Џенова го запиша шестиот овосезонски пораз по девет кола во Серија А откако загуби на домашен терен од Парма со 2:1.

Македонскиот репрезентативен капитен, Горан Пандев влезе во игра во 69 минута но тоа не донесе промена по резултатот.

Жервињо ги постигна двата гола за Парма во втората победа на „мекарите“ по која напредуваа на 16 место поминувајќи ја Фиорентина.

Standings provided by SofaScore LiveScore