Фудбалерите на Партизан направија сериозен чекор кон пласман во плејофот од Лига Европа откако вечерва го победија Малатијаспор со 3:1.

Нашиот поранешен репрезентативец, Адис Јаховиќ го одигра целиот меч за екипата од Турција но не постигна гол.

Крсте Велковски и Сараево загубија од Бате Борисов со 2:1 додека Дарко Велковски од клупата за резерви гледаше како Ријека на домашен терен слави против Абердин.