Фудбалерите на Партизан се израдуваа на водство од 1:0 против Црвена Звезда во полуфиналето од Купот на Србија, благодарение на голот на Начо во 58 минута.

На натпреварот предходеше неверојатна атмосфера на трибините каде публиката го има главниот збор, слика која не е очекувана со оглед на состојбата со Ковид-19.