Аталната со пресврт ја совлада Рома 2-1, клучен момент беше голот на Марио Пашалиќ во вториот дел.

Пашалиќ влезе од клупата за резервни играчи, му требаа само 30 секунди да постигне гол и да и донесе победа на Аталанта 2-1. Претходно за домашните погоди Паломино, за Рома стрелец беше Џеко кој донесе водство за „волчицата“ во финишот на првиот дел.

Пашалиќ влезе во игра од клупата за резерви, п осамо 30 секунди п овлегувањето постигна гол за победа.

Аталанта е на 4. местото пред Рома со 6 бода предност.