Фудбалерите на Пелистер со голот на Пејаковиќ во 92 минута славеа на гостувањето кај Струга ТЛ во натпреварот од 21 коло во ПМФЛ.

Сепак дуеот го одбележија последните неколку мибути од натпреварот, но не поради голот на гостите тутку поради реакциите на домаќините, кои очекуваа пенал, па откако не го добија, бурно реагираа кон судиите..