Фудбалерите на Лестер загубија од Ливерпул со гол од пенал буквално во последните секунди на мечот, а тоа напаѓачот на „лисиците“ не можеше да го издржи, па тргна да ги решава проблемите со фудбалерите на Ливерпул, но за среќа своите соиграчи беа приземни и го спречија да направи поголем инцидент.

Според него на Ливерпул им е доделен непостоечки пенал.