Медиумите од Италија во текот на вчерашниот ден најавија дека македонскиот фудбалски репрезентативец Eлиф Елмас денеска ќе биде на прегледи во Неапол, но тој пристигна во Истанбул, и ќе се појави на подготовките со Фенербахче.

Според информациите Наполи понудил сума од 15 милиони евра и за македонскиот фудбалер,но управата на турскиот фудбалски гигант барала 20 милиони евра.

Од управата на Фенербахче останале на ставот дека под таа цена Елмас нема да замине во Наполи.