Јувентус ја победи Сампдорија со 3-0, прво коло во Серија, шампионот на Италија запиша победа со головите на Дејан Кулушевски и Бонучи.

Швеѓанецот со македонско потекло, Кулушевски постигна убав гол во 13 минута, ја најави победата, Бонучи  во вториот дел погоди во 79 минута, победата ја потврди Роналдо во финишот на средбата.

Пирло одличен, Јувентус има нов пеколен тандем, Роналдо и Кулушевски финкционираа беспрекорно.