Јувентус загуби важни два бода со Сасуоло, одигра нерешено во Торино, 2-2 и сега Интер може да го превземе врвот во калчо лигата.

Во 57 минута, при 1-2 за Сасуоло, Де Лигт и Игуаин се обидоа да го измамат судијата Федерико  Ла Пена за пенал, сепак тој не реагираше на глумата на двајцата играчи на Јувентус.