Пол Погба е на излезна врата кај Јунајтед, репрезентативецот на Франција ужива на одмор во Токио, но и таму пратикува фудбал, со сумо борачи.

Погба се дружеше со сумо борачите, на крајот изведе  и слободен удар преку „чуден“ жив ѕид, успеа да гопогоди голот, но не  и да го совлада  голманот.