Следната сезона во калчо лигата ќе биде извонредна, Жозе Мурињо се враќа во Италија, ќе го напаѓа „својот“ Интер кој е нов шампион.

Враќањето на Мурињо во калчото беше изненадување за сите, се изненади и Антонио Конте кој не беше во добри односи со Португалецот.