Манчестер Јунајтед кој остана на 13 бодови, откако попладнево пред својата публика на „Олд Трафор“ загуби од Астон Вила со 1-0.

Стрелец на единствениот гол на овој меч беше Кортни Хаус во самиот финиш односно 88-та минута. Бруно Фернандеш во судиското надополнување не успеа да искористи пенал за Јунајтед, се посрамоти, и му скрати на својот тим еден бод.