Фудбалерите на ПСЖ со победа од 4:0 се рехабилитираа од поразот од Монако во минатото коло од Лига 1 откако славеа над Дижон со 4:0.

Килијан Мбапе постигна два гола и стигна до 18 гола во Лига 1 оваа сезона а вредна за издвојување е партијата на Дракслер кој имаше една асистенција но беше еден од подобрите во тимот на Покетино.

 

Во следното коло ПСЖ ќе му гостува на Бордо.