Полицијата во Манчестер го објави билансот од нередите кои ги предизвикаа навивачите на Јунајтед, средбата меѓу Манчестер Ј. и Ливерпул не се одигра двајца полицајци се повредени, едниот има сериозна расекотина под окото.

Навивачите протестираа сопствениците на клубот, семејството Глејзер од Америка, настана хаос, па мечот меѓу Јунајтед и Ливерпул не се одигра.

Во хаосот, еден полицаец се здобил со расекотина под окото, бил погоден со тврд предмет, од полицијата информираат дека тоа било стаклено шише.