Вечерва во Загреб се игра квалификацискиот меч меѓу Динамо и Легија, на средбата и претходеа инциденти во кои учествуваа навивачи од двата клуба, епилогот е еден тешко повреден навивач од Полска, уништени угостителски објекти.

Хрватската полиција објави детали, учествувале околу 400 навивачи, вкупно 300 на Динамо Загреб и околу 100 на Легија, хрватската полиција ги екстрадираше полските навивачи од својата држава.

Дуелот меѓу Динамо и Легија започнува од 20 часот.