Јувентус освои само бод на гостувањето кај Фиорентина а Роналдо одигра уште еден натпревар без да поситгне гол.

Трет натпревар по ред Португалецот не се запиша меѓу стрелците, по што на социјалните мрежи повеќе илјади фанови бараат тој да биде преселен на клупата за резерви.

За помалку од еден час има повеќе од 45 000 коментари на сметка на Роналдо и неговата улога во тимот на Пирло.