Ерменија успеа да ја искористи првата вистинска прилика во второто полувреме против Македонија и да поведе со 1:0 во последното коло од Лигата на нации.

Хамбарџумјан го отвори резултатот во 55 минута, со малку среќа поранешниот играч на ФК Вардар успеа да го совлада Шишковски.