Во рамки на ЕУРО квалификациите за играчи на У21, Србија загуби дома од Украина со минимален резултат 0-1.

Единствениот гол за Украина е дело на Крискив во 14 минута од средбата. Србија е следен противник на младата македонската репрезентација , дуелот ќе се игра во вторник ( 07.09.) во Охрид.

Македонија загуби во првото коло од Франција со 3-0 во Ле Ман.