Вечерва во рамките на квалификациите за СП Катар 2022  во групата А репрезентацијата на Португалија убедливо славеше против Луксембург со 5-0

Се беше веќе решено во првото полувреме кога Португалеците постигна три гола за 15 минути, од кои два пенали ги постигна Кристијано Роландо.

Бруно Фернандеш , Паулињо и уште еднаш Роналдо до крајот го поставија конечниот резултат.

Во групата Б, Шведска славеше против Грција со 2: 0 и со тоа ги спаси надежите за директен пласман во Катар. Стрелци беа Форсберг и Исак во второто полувреме, додека во првото немаше голови.

Грузија славеше против  Косово постигна 2:1 во дербито на дното.