Натпреварот меѓу Џенова и Парма во 9 коло од Серија А започна со посебна почит кон починатиот Диего Армандо Марадона.

По првото полувреме води Парма со голот на Жервињо од 10 минута. Горан Пандев е на клупата за резерви на домаќините.