По вчерашните натпревари во Лига Европа од 1/16 финалето, УЕФА го објави потегот на денот, кој му припаѓана Даичи Камада од Ајнтрахт Франкфурт, кој му ја протна топката низ нозе на Фаркаш од Салцбург.

Ајнтрахт вчера го совлада Салцбург, со резултат 4:1.