Американската голферка Пејџ Шпиранац на социјалните мрежи има повеќе од 3 милиони следачи. Многума ја сметаат за најубавата спортистка на светот.

Пејџ на Инстаграм често објавува приватни фотографии, но и материјали од своите голф знаења. Овој пат објави снимка на која ја игра виртуелната игра „X-Golf“.

Пејџ ја претстави истата како нов начин на забава за љубителите на голф, но фановите многу повеќе се концентрираа на нејзината фигура, па голфот не ги интересираше претерано.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee)

Пејџ професионално со голф се занимава од 2015 година. На Кактус турнирот во Аризона во 2016-та ги имаше првите големи резултати, кои и го отворија патот кон врвот на светскиот голф.