Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан пред точно 19 години беше автор на голот кој уште долги години ќе биде дел од најавните шпици на Лигата на шампионите на УЕФА.

Французинот, тогаш како играч на „Кралевите“ во финалето од ЛШ го постигна голот кој им донесе титула во битката со бундеслигашот Баер Леверкузен.