Дуелот на Беласица и Работнички од 13 коло во ПМФЛ започна одлично за домаќинот во Струмица.

Размоски постигна прекрасен гол во 17 минута за водство на Беласица, на ова следуваше без одговор од Работнички преку Ѓурѓевиќ од пенал во 26 минута.