Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди денеска наполни 24 години. Ова беше повод за посебен поздрав од Леванте на официјалниот Твитер профил. На ова се придоде и официјалниот канал на „Примера“ со избор од најубавите голови на Барди во најсилното фудбалско првенство во Шпанија.