Реал Мадрид води против Сосиедад но го загуби Карим Бензема, тој се повреди на средбата на средината од првиот дел.

Бензема се повреди и се очекуваат детали колку е сериозна повредата, на негово место во игра влезе Лука Јовиќ кој запиша гол, и Винисиус, Реал има предност од 2-0.