По пауза до два натпревари, Астон Вила им се врати на победите откако го совлада Њукасл со 2:0 во заостанатиот натпревар од 11 коло во Премиер лигата.

Воткинс го отвори резултатот во 13 минута, Траоре зголеми на 2:0 во 42 минута.

Standings provided by SofaScore LiveScore